Odpływ liniowy a żuraw warsztatowy
Wypożyczalnia samochodów 4×4 – Warszawa Gdynia Katowice

Przegląd konstrukcji

Posted in Uncategorized  by admin
September 10th, 2019

Obecnie wytwórnie samochodów i ciągników produkują kilkaset podstawowych modeli silników do napędu pojazdów, przy czym przeważnie każdy model silnika jest oferowany w kilku lub nawet kilkunastu wersjach, kompletowanych odpowiednio do przeznaczenia i przewidywanego zastosowania. Z uwagi na brak miejsca przegląd konstrukcji współczesnych silników ograniczono jedynie do ogólnego omówienia wybranych silników reprezentujących najbardziej typowe rozwiązania oraz kilku modeli szczególnie ciekawych konstrukcyjnie.

Na wzmiankę zasługuje sposób uszczelnienia suwaka. W górnej części cylindra znajduje się przesuwna tuleja ze stożkowym otworem, która jest dociskana sprężynami do stożka głowicy. Suwak ułożyskowany jest w głowicy prostopadle do osi cylindra. Wymagany docisk tulei do głowicy, niezbędny ze względu na szczelność komory spalania, zapewnia ciśnienie gazów w cylindrze. Uszczelnienie takie okazało się jednak niedostateczne, a nadto suwak wykazuje skłonność do przegrzewania się wskutek utrudnionego odpływu ciepła. Silnik NORTON ma suwak obrotowy o osi prostopadłej do osi cylindra. [przypisy: lelek porsche, euroauto, otomoto kościerzyna ]

Układ napędu suwaka składa gię z dwóch wałków, z których jeden napędzany przekładnią zębatą stożkową napedza drugi — przekładnią zębata czołową. Z drugiego wałka napęd przenoszony jest na suwak poprzez pare stożkowych kół zębatych.

FIAT 500 D. Silnik o zapłonie iskrowym, czterosuwowy; dwucylindrowy, rzędowy, chłodzony powietrzem. Budowany w dwóch wersjach: pionowej przeznaczonej do samochodziku osobowego i poziomej — do furgonu lub samochodu dostawczego.

Kadłub silnika odlany ze stopu lekkiego z odejmowanymi indywidualnymi cylindrami żeliwnymi. Głowica cylindrów odlana ze stopu lekkiego obejmuje obydwa cylindry. Komory spalania klinowe; wstawiane gniazda i prowadnice zaworów.

Wał korbowy odlewany wraz z masywnym przeciwciężarem, wewnątrz pusty. Obydwa wykorbienia skierowane w te sarną stronę; oba tłoki poruszają się współbieżnie, przy czym suwy pracy w obu cylindrach przesunięte o pełny obrót wału korbowego. Niewyrównoważone siły bezwładności przejmuje skrzyni korbowej.

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: euroauto lelek porsche otomoto kościerzyna